ארגון ג'וינט ישראל קיבל החלטה אסטרטגית לסייע לאוכלוסיות של צעירים בגילאי 35-18 באמצעות הקמת מרכזי צעירים ברחבי הארץ. ההחלטה נבעה מזיהוי קשיים ואבחונם אצל אוכלוסייה זו, ולאור צרכיהם הרבים של צעירים בגילאים אלה.
במדינת ישראל אין כתובת או גוף ציבורי שמתמודד עם סוגיית מתן שירותים לצעירים, בראייה מערכתית מעמיקה, ההולמת את צרכי הגיל הזה, בנושאים שונים אשר יפורטו בהמשך.


מרכז הצעירים שם לו לאתגר להתמודד עם הסוגיות האלו, תוך שיתוף גורמים רלוונטיים העוסקים בנושאים הקרובים לליבם של צעירים בגילאי 18-35: ג'וינט ישראל, המשרד לפיתוח הנגב והגליל, משרד הביטחון, המשרד לקליטת העלייה, קרן גנדיר, קרן גרוס וכמובן עיריית מעלות-תרשיחא.
במעלות-תרשיחא פועל מודל ייחודי שבו מרכז הצעירים פועל יחד עם תוכנית רשות מקדמת תעסוקה. רשות מקדמת תעסוקה היא תוכנית תעסוקה שפותחה על ידי ג'וינט תב"ת. בשנת 2011 הוטמעה התוכנית במשרד הכלכלה והיום מופעלת על ידי שירות התעסוקה. המטרה המרכזית של התוכנית היא לסייע לתושבי מעלות-תרשיחא והסביבה להשתלב במקומות עבודה איכותיים. לצורך כך ישנו מערך שלם של רכזים המעניקים ליווי פרטני של כל פונה עד למציאת מקום עבודה.

מרכז הצעירים ורשות מקדמת תעסוקה נותנים סיוע, הכוונה ומידע בנושאים הבאים:
תעסוקה וקריירה – סדנאות מקצועיות להכנה לעבודה, כתיבת קורות חיים, הכנה לקראת ראיונות עבודה, הכשרות מקצועיות ולימודי תעודה, השמות וסיוע במציאת עבודה, ירידי תעסוקה אזוריים, ייעוץ פרטני ועוד.

השכלה גבוהה – סדנאות מקצועיות לקבלת החלטות מה ללמוד ומה לעשות כדי להתקבל ללימודים, מידע מקיף ועדכני על מוסדות להשכלה גבוהה, מערך מלגות וסיוע לצעירים ולסטודנטים, תוכניות לימוד ייחודיות, חונך אישי, הגדלת הרשת החברתית המקצועית, ייעוץ פרטני, מידע עדכני בתחום ועוד.

מעורבות חברתית ותרבות ופנאי – פרויקט תרומה לקהילה, סיוע בהפעלת סטודנטים צעירים במסגרת מעורבות חברתית, פיתוח תוכניות חברתיות ומנהיגות, ערבי חברה ולימוד ועוד.

צוות מקצועי, מיומן ובעל ידע בתחומי הפעילות השונים, ייעוץ פרטני, יחס אישי וחם, מידע אמין ומדויק הם חלק קטן מהדברים אותם ניתן למצוא במרכז. למרכז הצעירים אתר אינטרנט, בו ניתן למצוא מידע רב בנושאים שונים. כתובתו: www.young-maalot.co.il

אנו מבקשים לסייע לכם בכל שאלה או התייחסות. פנו אלינו – אנחנו כאן בשבילכם!!!